single

TV Box – co to takiego i do czego może się przydać?

Ludzie nie zawsze idą w parze z duchem czasu. Niektórzy posiadają w domach jeszcze stare modele telewizorów i są z tego powodu niezwykle zadowoleni. Oczywiście niektórzy marzą też o tym, aby posiadać nowoczesne urządzenia, które posiadają funkcje Smart TV. Nie każdego jednak stać na takie wydatki, chociaż jest to na pewno bardzo opłacalne rozwiązanie. Takie urządzenia pozwalają łączyć się z Internetem oraz zapewniają dostęp do naprawdę ciekawych programów, których próżno jest szukać w telewizji klasycznej. Stare telewizory można jednak wyposażyć w ciekawe urządzenia, aby stały się one bardziej funkcjonalne.

Co to jest Smart TV?

Zacząć należy przede wszystkim od tego, co to jest konkretnie Smart TV. Jest to funkcja zawarta w telewizorze, która umożliwia mu łączenie się z siecią internetową. Wtedy też można mieć dostęp do różnych witryn, poczty, czy też nawet do portali społecznościowych. Dodatkowo można dzięki takiej funkcji instalować aplikacje. Wtedy też sprzęt staje się naprawdę uniwersalny w praktycznym zastosowaniu. 

Dzięki funkcji Smart TV zainteresowani mogą stworzyć urządzenia, które będą obsługiwać muzykę, zdjęcia oraz różnorodne materiały wideo. W ten sposób można z czasem nawet zastąpić komputer. Oczywiście telewizor musi być wtedy wyposażony w specjalne oprogramowanie. Do wyboru ma się np. takie systemy jak Android TV, czy też Tizen. Każdy z nich znacznie się od siebie różni.

TV BOX

Co to jest TV Box?

Posiadacze starych telewizorów także mogą poczuć się nowocześnie i korzystać z wielu najnowszych funkcji. Wystarczy wyposażyć się w tak zwany TV Box. Jest to specjalnie zaprojektowana przystawka, którą podłącza się do telewizora, przy pomocy portu HDMI. Często wybieraną opcją przez ludzi jest Xiaomi Mi Box. Posiada ona 8 GB pamięci wbudowanej. Dzięki temu bez problemów można z takiej przystawki korzystać, zadowolić powinna ona całą rodzinę. Dodatkowo można liczyć na 2 GB RAM oraz procesor Cortex A53 (czterordzeniowy). Do zestawu dołączany jest także specjalny pilot, który posiada funkcję wyszukiwania głosowego, co znacznie ułatwi życie wielu osobom. 

Zdecydować można się również na Nvidia Shield TV. W tym przypadku otrzymuje się procesor NVIDIA Tegra X1. Dodatkowo ma się 3 GB RAM, a także 16 GB pamięci wbudowanej. To pozwoli zainteresowanym na uruchomieniu wielu ciekawych materiałów, ale też gier, jeśli tylko będą mieli na to ochotę. Można liczyć w tym przypadku także na niesamowitej jakości dźwięk przestrzenny, ale też dostęp do chmury GeForce NOW, gdzie znajduje się naprawdę wiele fajnych gier. W zestawie również można znaleźć bardzo przydatny pilot posiadający funkcję wyszukiwania głosowego. Jak widać do wybrania jest kilka różnych wersji przystawek. Każda z zainteresowanych osób musi wziąć pod uwagę głównie ich funkcjonalność, ale też cenę, aby podjąć w tej kategorii racjonalną decyzję. Dzięki temu można jednak unowocześnić swoje stare telewizory i połączyć je bez problemów z Internetem oraz różnymi urządzeniami mobilnymi, takimi jak smartfony oraz laptopy.