single

Kultowe seriale Polskie na DVD

Polskie seriale to często kultowe serie, które każdy z nas chciałby co jakiś czas sobie przypomnieć. Czasami można je nawet zobaczyć na specjalnych kanałach tematycznych w telewizji. Większość z tych kultowych seriali to kilku lub kilkunastoodcinkowe serie, które niczym nie przypominają emitowanych w telewizji tasiemców. Teraz coraz częściej wraca się do takiej formuły, ale te kultowe serie nie są zagrożone. Warto je też mieć we własnym domu bo kolekcja klasyków na DVD wygląda świetnie. Oto nasze propozycje.

Roman Wilhelmi – król komedii

To aktor, który szybko udowodnił, że posiada ogromny talent zarówno jako aktor dramatyczny, jak i komiczny. Dodatkowo łączył on karierę aktora filmowego i serialowego, ale to właśnie role serialowe sprawiły, że stał się nieśmiertelny. Jako charyzmatyczny, główny bohater siedmioodcinkowego serialu „Kariera Nikodema Dyzmy”, ekranizacji przedwojennej powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza, wypada bardzo wiarygodnie. Ta historia opowiadająca losy awanturnika z małego miasteczka, który dzięki urokowi osobistemu, sprytowi i szczęśliwemu zbiegowi okoliczności wspina się po szczeblach kariery podbiła serca widzów w latach 80.
Ale to nie był największy sukces w jego karierze. Tym były Alternatywy 4, gdzie wcielał się on w gospodarza nowego warszawskiego bloku. Lokatorzy nie mieli z nim łatwo i musieli walczyć z coraz to dziwniejszymi zdarzeniami, a wszystko to było połączone z olbrzymią dawką satyrycznego humoru. Nie ma tutaj żadnej alternatywy i trzeba dać się wciągnąć w świat tej genialnej komedii

seriale na DVD

Stare i nowe seriale wojenne

II Wojna Światowa to jeden z najpopularniejszych motywów filmowych w dziejach kina i seriali. Połączenie powagi wraz z  atrakcyjnością tematu sprawiło, że były one często realizowane przez wybitnych reżyserów, którzy mieli na kontach uznane filmy. Jeden z takich seriali to nakręcony przez Janusza Morgensterna pięcioodcinkowy serial Kolumbowie bazujący na powieści Romana Bratnego. Opowiada on o losach kilku młodych ludzi opowiedzianych na tle powstania warszawskiego.

Czas Honoru to z kolei serial emitowany w latach 2008-2013, który jest jednym z nielicznych seriali współczesnego serialu wojennego, który zyskał sympatię szerokiej widowni, a jednocześnie reprezentował wysoki poziom artystyczny. Z kameralnej historii powstał epos, który fabularnie wykroczył poza niemiecką okupację. Serial nie jest jeszcze kultowy, ale ma bardzo dużą szansę nim być.

Historia i miłość

To seriale obyczajowe i historyczne są skarbem polskich produkcji. Wśród nich warto wspomnieć „Dom”, który jest swoistą epopeją, która opowiada o losach kilu rodzin, które wracają do powojennej Warszawy i próbują ułożyć sobie życie. Dzięki długiemu okresowi realizacji w latach 1980 do 2000 twórcy uzyskali wiarygodny efekt upływu czasu. Z kolei adaptacja powieści Marii Dąbrowskiej – Noce i Dnie przenosi nas po przeszłości, gdzie śledzimy losy Barbary Niechcic przedstawione na tle zmian w polskiej szlachcie na przełomie XIX i XX wieku. Ten dwunastoodcinkowy serial nadal pozostaje jednym z ulubionych i cenionych seriali kostiumowych zarówno przez widzów, jak i znawców sztuki filmowej.