single

Jude Law zaprasza na czerwony dywan

 

14 scen przygotowanych przez Toma Dixona, w scenerii londyńskiego hotelu Mondrian oraz w ukrytym podziemnym skarbcu bankowym. Poprzedniego wieczoru, hollywoodzki gwiazdor i producent Jude Law wraz z grupą aktorów teatru immersyjnego, zaprosił 100 gości do wzięcia udziału w niezwykłym przedstawieniu. Tak odbyła się premiera Lexusa RX - „The Life RX”.

Teatr immerysyjny to zatarcie granic między aktorami, a widownią, pomiędzy sztuką a życiem. Widzowie stają się częścią przedstawienia. Bez wględu na wielkość odgrywanej roli, są w środku akcji, mogą kreować własne scenariusze, dowolnie reagować, mieć swój własny odbiór sceny.

„Mimowolni” uczestnicy zostali wciągnięci do świata luksusu, fascynacji i emocji, który poznaliśmy w najnowszej reklamie telewizyjnej nowego Lexusa RX. Każde pomieszczenie wiązało się z inną sytuacją i zaskakującymi doświadczeniami, wymagającymi od gości wcielenia się w postać gwiazdy światowego kina. W jednym z kulminacyjnych momentów, następował gwałtowny zwrot akcji – dołączył do nich Jude Law, krocząc z nimi w finałowej scenie po czerwonym dywanie.

Przemieszczając się od jednego kadru do kolejnego, goście kierowani byli światłem laserowym pośród podziemi bankowych, przeczołgiwali się przez gigantyczne głośniki, wzorowane na zestawie nagłośnieniowym inżyniera dźwięku Marka Levinsona, uciekając przed ścigającym ich tłumem wciskali się do RX-ów oraz prosili o przejażdżkę incognito w specjalnym wózku bagażowym.

Kulinarne umiejętności naszych gwiazd testował mistrz-perfekcjonista. Ich prezencja ekranowa oceniana była przez kinową elitę. „Świeże” gwiazdy musiały też stawiać czoła rzeszom fanów, rzucających się na nie podczas premiery ich filmu. Wcielały się nawet w muzy mody. Luksusowy krawiec brytyjski, Joshua Kane, który również brał udział w tej produkcji, zabiegał u gwiazd by na zbliżającej się ceremonii rozdania nagród wystąpiły w jednej z jego niepowtarzalnych kreacji.

Jude Law skomentował wydarzenie: „Teatr immersyjny to forma medialna, która mnie w tym momencie zafascynowała. Jest to rodzaj doświadczenia, w którym widz zasiada w fotelu kierowcy i zabierany jest do niesamowicie magicznego świata, z jakim zetknąłem się podczas filmowania reklamy The Life RX i chciałem stać się jego częścią. Dało mi to mnóstwo radości i mam nadzieję, że każdy, kto się pojawił na tym spektaklu, bawił się równie dobrze jak my przy jego tworzeniu.” 

Inscenizacja została profesjonalnie opracowana i zrealizowana przez elitę branży, między innymi przez takie osobistości, jak Hamish Jenkinson – dyrektor artystyczny London’s Old Vic Tunnels, Simon Evans – dyrektor Secret Cinema, Stephen Dobbie – projektant oprawy dźwiękowej i graficznej interaktywnych widowisk Punchdrunk, Joanna Scotcher – nagrodzona za scenografię i kostiumy do sztuki „The Railway Children’s”, Tupac Martir – projektant oświetlenia dla Moschino i Beyonce, a także wielu aktorów biorących udział w kultowych przedstawieniach teatru immersyjnego, takich jak „You Me Bum Bum Train”.