single

Najlepsze premiery stycznia, lutego DVD BLU-RAY

Filmowe hity 2017 roku właśnie pojawiają się na DVD i BLU-RAY, jeśli więc nie zdążyliście obejrzeć ich w kinie, polecamy sięgnąć po nie właśnie teraz. Wybór jest ogromny: od emocjonujących romansów, przez obyczajowe historie z komediowymi wątkami, aż po sensacyjne thrillery i fabuły science-fiction.


„Na pokuszenie” (The Beguiled), reż. Sofia Coppola
Reżyserka "Marii Antoniny" stworzyła tym razem dramat, western, a chwilami nawet obfitujący w czarny humor dreszczowiec. Film zrealizowany został z rozmachem i przy udziale największych gwiazd światowego kina m.in. Nicole Kidman, Colina Farrella, Kirsten Dunst oraz Elle Fanning.

Do żeńskiej szkoły z internatem prowadzonej twardą ręką przez dyrektorkę Marthę Fansworth trafia ranny żołnierz, którego pojawienie się w tak mocno sfeminizowanym środowisku pociąga za sobą szereg rozmaitych konsekwencji. Film Coppoli to zarazem feministyczny manifest oraz jego błyskotliwe zaprzeczenie.

„Piękny kraj” (God's Own Country), reż. Francis Lee
„Piękny kraj” jest reżyserskim debiutem Francisa Lee, który sięgnął po trudny gatunek, jakim jest romans, tym bardziej, że opowiada w nim o miłości dwóch mężczyzn. Poddał się  w ten sposób nieuchronnemu zaklasyfikowaniu swojego dzieła do kategorii „kina gejowskiego”.Sam film broni się jednak doskonale przekazaną emocjonalną prawdą i wymyka się jednoznacznym ocenom oraz schematom. „Piękny kraj” ukazuje miłość, która rozkwita pomiędzy sfrustrowanym i chętnie zaglądającym do kieliszka angielskim farmerem a rumuńskim imigrantem, zatrudnionym przez niego do pracy na roli.

premiery filmów 2019

„American Assassin”, reż. Michael Cuesta
„American Assassin” jest wielowątkowym, pełnym zwrotów akcji thrillerem przesyconym historią kolaboracji z tajnymi służbami, zamachów, wewnętrznych dylematów oraz osobistej zemsty. Główny bohater Mitch Rapp podczas romantycznych wakacji z narzeczoną traci ją w czasie ataku terrorystycznego. Powodowany żądzą zemsty mężczyzna podejmuje współpracę z CIA, a oficer Stan Hurley (w tej roli znakomity Michael Keaton) zmienia go w maszynę do zadań specjalnych. „American Assassin” trzymające cały czas w napięciu kino akcji. Idealne dla miłośników niezwyciężonych bohaterów, którym nigdy nie kończy się amunicja w magazynku i bez mrugnięcia okiem ratują świat z opresji.

„Tulipanowa gorączka” (Tulip Fever), reż. Justin Chadwick
Jest to ekranizacja powieści Deborah Moggach została zrealizowana z rozmachem i świetną aktorską obsadą. W formie kostiumowego melodramatu reżyser opowiada ponadczasową miłosną historię w nieco mroczny i burzliwy sposób. W „Tulipanowej gorączce” uwagę przykuwają znakomite kreacje aktorskie Alicii Vikander, Judi Dench, Dane'a DeHaan, Christophera Waltz oraz Zacha Galifianakisa. Podczas pracy nad zleconym obrazem malarz zakochuje się (z wzajemnością) w swojej modelce – młodej mężatce, poślubionej bogatemu holenderskiemu kupcowi. Kochankowie planują ucieczkę i wspólną przyszłość, a pieniądze na ten cel zamierzają zdobyć, sprzedając cebulkę pewnego drogiego gatunku tulipana.

„Blade Runner 2049”, reż. Denis Villeneuve
„Blade Runner 2049” to długo wyczekiwany film, gratka dla fanów pierwszej części opowieści o łowcy androidów Ricku Deckardzie stworzonej 30 lat temu. Film jest kontynuacją dzieła Ridleya Scotta z 1982 roku , ale głównym bohaterem jest tutaj oficer K. Odkrywa on spisek, który może zburzyć nadany przez rządzących porządek. Chcąc ocalić to, co jeszcze nie zostało utracone, oficer K musi znaleźć ukrywającego się od wielu lat Ricka Deckarda. Nowy „Blade Runner” to popis znakomitej reżyserii i gry aktorskiej - Ryan Gosling, Harrison Frod i Jared Leto tworzą w nim nie zapomniane kreacje.

Inne polecane nowości filmowe na DVD i BLU-RAY to m. in.: „Kacperiada”, „Niezwyciężony”, „Lego Ninjago: Film”, „Geostorm”, „Tajne źródło” oraz „Siedem sióstr”.