single

Najciekawsze autobiografie gwiazd

„Najgorszy Człowiek na Świecie”

To powieść Małgorzaty Halber. Autorka to znana dziennikarka muzyczna, którą możemy pamiętać jako „wesołą Małgo” z telewizji VIVA. Niestety to co widzimy na szklanym ekranie nie zawsze ma swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Mimo, że to książka fabularna to autorka nie ukrywa, że wiele elementów jest zainspirowanych jej własnym życiem. Bohaterka powieści to Krystyna, prezenterka telewizyjna, która nie czuje się pełnie pośród ludzi. Mało kto jednak to dostrzega, ponieważ ma ona magiczny lek na nieśmiałość. Jest nią alkohol. Ten debiut pisarski zaskoczył wszystko i niewątpliwie warto po niego sięgnąć.

„Idę tam, gdzie idę”

To biografia Kazika Staszewskiego, wokalisty będącego na polskiej scenie muzycznej ponad 35 lat. Kiedyś powiedział, że pewne historie pozwoli opublikować dopiero po swojej śmierci, ale teraz już się dzieli z nami dużą ich częścią. To pełna humoru i do tego bezkompromisowa książka o kulisach branży muzycznej, używkach, miłości, przyjaźnij, ale też religii, polityce i pustce. Poza indywidualną historią Staszewskiego poznajemy w pewien sposób całą generację ludzi, którzy obserwowali gwałtowną transformację PRLu.

„Głośny śmiech”

Pamiętacie Fiolkę Najdenowicz? Miała jeden z najbardziej charakterystycznych głosów pośród polskich wokalistek i zrobiła ogromną karierę w latach 90. Zdobyła Fryderyka oraz platynową płytę by potem zapaść się pod ziemię. Teraz wraca ze swoją książką w której tłumaczy co działo się przez te wszystkie lata. Pozwala nam ona zajrzeć za kulisy sławy bez splendoru i blasku fleszy. Autorka opowiada o swoich wzlotach i upadkach z humorem, mówi też o osobach, które spotkała i przede wszystkim odkrywa tajemnicę swojego zniknięcia.

„Będąc kolegą kierownikiem...”

Ze sceny muzycznej możemy zrobić płynne przejście do Polskiego Radia. Przeczytamy o tym z autobiografii Jacka Fedorowicza, jednego z najbardziej  znanych prezenterów radiowych naszego kraju, czyli „ Będąc kolegą kierownikiem...”. Opowiada on w książce o swojej dziecięcej fascynacji radiem, która pozwoliła mu poznać zupełnie inny świat. Mówi on o ciekawych historiach z jego pięćdziesięcioletniej kariery. Mówi tam o walce z cenzurą w czasach PRL-u, ludziach radia, estrady, ale także o tym co go poruszało go przez te wszystkie lata.

„Zapomniałam o tobie”

To autobiografia jednej z najwybitniejszych polskich aktorek – Grażyny Szapołowskiej. Jest ona znana ze swojej zmysłowości, klasy i elastyczności. Taka jest też jej książka. To nie jest typowa autobiografia, ale zbiór listów, które ponad dekadę wymieniała z kimś o imieniu Janusz z którym łączyło ją głębokie, platoniczne uczucie.
Wyłania się tutaj też obraz Szapołowskiej, której nie znaliśmy. Mówi tu o kulisach swojej pracy, o trudach byciu matką oraz o rzeczywistości PRLu.

„Życie to bajka”

To autobiografia Ewy Minge, która zabiera nas do świata mody. Znana na całym świecie projektantka uchyla rąbka tajemnicy i opowiada o intymnych aspektach swojego życia, o wzlotach i upadkach. Mówi też o swojej drodze do sukcesu, a także  o tym, że piękne rzeczy nie dają prawdziwego szczęścia.