single

Brytyjska klasa – kolekcja najlepszych seriali BBC dostępnych na DVD

Popularna na całym świecie stacja BBC od wielu lat emituje jedne z najbardziej lubianych i cenionych seriali. Rządzą się one jednak swoimi prawami, które odmienne są od tych, do jakich przywykli widzowie z europy kontynentalnej. Są to bowiem nieliczne odcinki w konkretnej serii, a co więcej, odstępy między kolejnymi emisjami sezonów potrafią być bardzo długie. Do tego jeszcze nie wiadomo, czy serial na pewno powróci na antenę. To wszystko pokazuje oryginalność brytyjskich seriali. BBC to również aktorzy w każdym wieku, którzy sławą cieszą się we wszystkich krajach, w których popularne są filmy z ich udziałem.

Cumber-mania pod znakiem BBC

Benedict Cumberbatch to jeden z tych aktorów, który uwielbiany jest na całym świecie. Większości osób kojarzył się będzie zapewne z rolą Sherlocka, tytułowego bohatera niedawno wypuszczonej serii. W serialu tym Sherlock Holmes został przeniesiony do dzisiejszego Londynu, gdzie rozwiązuje zagadki kryminalne. Całość jest dość krótka, bo ma jedynie 3 sezony po 3 odcinki. Nadaje się więc na kilka dni urlopu w towarzystwie ciekawego akcentu i angielskiej pogody.

Człowiek w niebieskiej budce

Doctor Who to kolejna wspaniała produkcja emitowana przez BBC. Dostępna jest również w wersji DVD, co umożliwia oglądnięcie serialu bez posiadania pakietu kanałów brytyjskiej stacji. Serial z ponad pięćdziesięcioletnią historią wciąż przyciąga przed ekrany zarówno młodych, jak i starszych widzów. Nowe serie zostały unowocześnione i dostosowane do dzisiejszych realiów. Wspaniała podróż po kosmosie.

Brytyjska klasa, brytyjski kostium, brytyjska historia i…fantastyka

BBC od zawsze stara się umieścić każdą powieść jakichś ramach historycznych. Podobnie stało się z książką pod tytułem "Trzech Muszkieterów". Stacja wypuściła serial na podstawie przygód charyzmatycznych bohaterów. Nazywa się on Muszkieterowie. Barwne stroje i świetna gra aktorska to tylko niektóre z cech, jakie można tutaj spotkać.

brytyjskie seriale

Brytyjskie poczucie humoru

Miranda to tytuł świetnie nadający się dla fanów brytyjskiego poczucia humoru. Chociaż, jak wiadomo, nie każdy musi być jego wielbicielem, a nawet nie każdy musi go tolerować, ale każdy powinien zobaczyć tą produkcję. Opowiada o pociesznej właścicielce sklepu z zabawnymi prezentami, która boryka się z problemem nadopiekuńczej matki. Szuka również prawdziwej miłości, co dodaje komizmu serialowi. Na dodatek jest ona osobą dość masywną i wysoką, co czyni z niej świetny obiekt żartów.

BBC w stylu retro

Wiele z dawnych, kultowych seriali produkcji BBC doczekało się przeniesienia do współczesnego świata i znalazło się na płytach DVD. Każdy bowiem pamięta seriale takie jak na przykład wojenna farsa pod tytułem "Allo, Allo!". Warte zobaczenia były również przygody pracowników, ale również i gości "Hotelu Zacisze", a także seria "Co ludzie powiedzą". Te, podobnie jak i wiele innych produkcji na próżno szukać już w telewizji. Można je jednak zakupić i włożyć do swojej prywatnej biblioteczki filmowej.