single

10 najlepszych filmów świątecznych

Święta to czas, kiedy odpoczywamy, spędzamy czas z rodziną i oglądamy wszystkim chyba znane filmy świąteczne. Ich wspólne oglądanie pozwala poczuć magię świąt na równi z ubieraniem świątecznej choinki, czy zapachem piernika. Poznajmy razem 10 najlepszych filmów świątecznych.

1. „Kevin sam w domu”

Opowieść o chłopcu, który w skutek kilku niefortunnych zdarzeń samotnie spędza święta w domu, który stał się celem włamywaczy. Ten znany i kochany film należy do świątecznego filmowego kanonu każdego Polaka. Do tego stopnia zakorzenił się on w tradycji, że jego brak emisji kilka lat temu spotkał się z licznymi akcjami protestacyjnymi w mediach społecznościowych.

2. „Szklana pułapka”

Ciężko powiedzieć, dlaczego akurat „Szklana pułapka” stała się symbolem świąt w naszym kraju. Bez wątpienia jednak nikt z nas nie wyobraża sobie tego okresu bez doskonałej roli Bruce'a Willisa jako wychodzącego zawsze cało z opresji policjanta. W końcu któż z nas nie kocha, gdy jeden człowiek pokonuje całą masę oponentów? 

3. „To właśnie miłość”

W ciągu kilkunastu lat od swojej premiery film „To właśnie miłość” zyskał status filmu kultowego i obowiązkowego podczas świąt. Jego fabuła poprzez kilka osobnych wątków łączy ze sobą grupę barwnych postaci - a to wszystko w gorącym, przedświątecznym klimacie.

4. „Listy do M.”

Polski odpowiednik filmu „To właśnie miłość”. Tutaj również mamy przedświąteczny klimat, barwne postacie oraz kilka na pozór niepowiązanych ze sobą wątków łączących ich historie.

świąteczne filmy

5. „Dziennik Bridget Jones”

Podobnie jak w przypadku „Szklanej pułapki” akcja „Dzienników Bridget Jones” ma mało wspólnego ze świętami. Nie zmienia to jednak faktu, iż zmagania 30-letniej Bridget Jones ze swoimi codziennymi problemami, co roku w święta, przyciągają przed telewizory miliony Polaków. Poza tym cała historia kończy się i zaczyna właśnie w święta Bożego Narodzenia.

6. „Miasteczko Halloween”

Tytuł filmu nie do końca wskazuje na świąteczny klimat, ale w rzeczywistości ciężko o bardziej świąteczny film. Fabuła filmu opowiada o królu Miasteczka Halloween, który stara się zrozumieć, o co chodzi w Świętach Bożego Narodzenia. Film dzięki animowanemu charakterowi jest doskonałym wyborem zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

7. „Zły Mikołaj”

Film „Zły Mikołaj” opowiada nam historię złodzieja, który w przebraniu św. Mikołaja okrada supermarkety. Pozycja ta stanowi wybór raczej dla widzów dorosłych, nieco znudzonych, cukierkowym klimatem innych świątecznych hitów.

8. „Holiday”

Dwie kobiety wiodące skrajnie odmienne życia zamieniają się na kilka dni rolami - czy trzeba czegoś więcej, aby stworzyć doskonałą komedię? O sukcesie i popularności produkcji zadecydowały tutaj świetny scenariusz i gwiazdorska obsada.

9. „Opowieść wigilijna”

Ekranizacja znanej wszystkim powieści Dickensa o starym sknerze nawiedzanym przez duchy przeszłych, teraźniejszych oraz przyszłych świąt. Film godny polecenia wszystkim fanom klasyki.

10. „Strażnicy marzeń”

Św. Mikołaj jest postacią drugoplanową, ale nie zmienia to faktu, że film jest pełen świątecznego klimatu. Główny bohater, duszek odpowiedzialny za mróz, musi uratować święta i dziecięce marzenia.