single

Znacie ich doskonale z anten regionalnych TVP – część z nich dołączyła również do ekipy prezenterów pasm wspólnych TVP3!

 

Urszula  Boruch początkowo w TVP prowadziła Telewizyjny Kurier Województw w Warszawskim Ośrodku Telewizyjnym.  Była również prezenterką Teleexpressu. Prowadziła takie programy jak "Małe Ojczyzny" czy "Raport z Polski". Robiła felietony dla "Pytania na śniadanie" w TVP2. Jest autorką reportaży i wielu programów dokumentalnych. Na swoim koncie ma sześć filmów dokumentalnych z Lucyną Smolińską.

Kilka razy została nagrodzona i wyróżniona za swoją pracę. Posiada m.in. nagrodę Przewodniczącego Rady Programowej TVP3 za najlepszy program w roku 2000 - "Album Mazowsza". Wyróżnił ją również wicemarszałek Sejmu RP oraz Minister Obrony Narodowej za program "Misje dla pokoju". Ten sam program został zresztą wyróżniony na Festiwalu Filmów Wojskowych w Rzymie.

Dziennikarka ukończyła filologię polską i podyplomowe studia na kierunku Marketing i Doradztwo Polityczne na Uniwersytecie Warszawskim.

Konrad Dudek z wykształcenia jest socjologiem, ale pracuje od lat jako dziennikarz i publicysta. Z TVP związany jest  od roku 2000. Początkowo pracował dla TVP Rzeszów.

W kręgu jego zainteresowań znajdują się przede wszystkim sprawy społeczno-gospodarcze. Obecnie jest prezenterem "Aktualności", a więc  programu informacyjnego TVP Rzeszów. W 2015 roku był uczestnikiem misji PKW Irak. 21.  Brygada Strzelców Podhalańskich nadała mu tytuł Honorowego Podhalańczyka.

Sławomir  Mokrzycki to absolwent UJ. Pracę zawodową zaczynał w kancelarii radców prawnych. Jednak już w roku 1992 zrezygnował z kariery prawnika. W roku 1995 został szefem programów informacyjnych, a trzy lata później dyrektorem anteny całej stacji. W roku 2005 przyjął propozycję zostania szefem programów informacyjnych Telewizji Kraków.

Na swoim koncie ma wiele programów publicystycznych. W roku 2008 otrzymał nagrodę w kategorii Publicystyka na Przeglądzie i Konkursie Dziennikarskim Olsztyn 2008 za program "Bez krawata". Obecnie prowadzi kilka programów m.in. "Młodzież kontra" czy "Tematy dnia".

Artur Kalicki to prezenter programów informacyjnych. Przez cztery lata był  także reporterem Panoramy Lubelskiej. Prowadził zarówno Panoramę Lubelską, jak i Wiadomości w TVP1.  Dodatkowo jest lektorem filmów realizowanych w Lubelskiej Szkole Dokumentu Historycznego. Na swoim koncie ma nagrodę Polskiego Radia w konkursie na audycję popularnonaukową.

W radiu zaczął pracować w roku 1994. W Telewizji pojawił się później. Co ciekawe, najpierw miał zostać  lekarzem.. Sam siebie nazywa niepokornym poszukiwaczem szczęścia. O szczęściu napisał zresztą swoją pracę licencjacką w Wyższej Szkole Komunikowania i Mediów Społecznych w Warszawie. Ukończył warszawski  UMCS i uzyskał tytuł magistra. Potem kontynuował naukę na studiach podyplomowych. chciał bowiem zgłębić sztukę prawidłowej wymowy.

Dzisiaj Kalicki uważany jest nie tylko za spikera telewizyjnego, ale i konferansjera. Słynie ze swoich ciętych wypowiedzi. Na swoim koncie ma już kilkadziesiąt różnych imprez, prezentacji,  debat, relacji czy jubileuszy. Wiele takich spotkać na pewno jeszcze przed nim.